دنیای فناوری و کامپیوتر- تشخیص چشمک برای باز شدن قفل تلفن همراه

تاریخ: شنبه 12 فروردین 1391 ساعت: 09:56 بازدید: 204 نویسنده: احمدی

توسط شرکت سامسونگ صورت گرفت؛

عرضه فناوری امنیتی تشخیص چشمک برای باز شدن قفل تلفن همراه

 

سیستم قفل امنیتی تشخیص چهره عرضه شده تنها با گرفتن یک عکس پرینت شده در برابر آن فریب خورده و باز می‌شد و در واقع هیچ امنیتی را برای کاربر تضمین نمی‌کرد. حالا سامسونگ با اضافه کردن چشمک به این فناوری در واقع آن را امن‌تر و یا بهتر بگوئیم غیرقابل فریفتن کرده است.

مشکل اصلی در فناوری اولیه تشخیص چهره در این بود که عنصر غیرقابل فریب و در واقع هک شدن در آن بکار نرفته بود. دوربین جلویی در فناوری اولیه به طور مثال قادر به اسکن شبکیه چشم به عنوان عنصری منحصر بفرد نبود و تنها چهره شخص را که می‌توانست حتی یک عکس باشد با تصویری که به عنوان عکس صاحب گوشی در حافظه خود داشت مطابقت داده و بر مبنای آن عمل می‌کرد.

فناوری اولیه امنیتی قفل مبتنی بر تشخیص چهره ایده بدیعی بود و اندروید ۴ را بیش از پیش جذاب می‌کرد اما همانطور که تشریح کردیم به راحتی می‌توانست فریب بخورد.

با افزوده شدن قابلیت چشمک زدن (پلک زدن) دوربین تلفن همراه خواهد توانست تصاویر را از چهره‌های واقعی متمایز کند و تنها هنگامی به باز کردن قفل تلفن اقدام کند که پلک زدن صاحب تلفن همراه را تشخیص دهد. اما فکر کنم مشکل دیگری نیز وجود داشته باشد و آن این است که اگر تصویری ویدیوئی از صاحب تلفن همراه را به دوربین نشان دهیم آیا قفل تلفن همراه باز خواهد شد؟

البته بسیار بعید است که کسی نصویری ویدیوئی و واضح از شما در حال پلک زدن و یا چشمک زدن داشته باشد اما این غیرممکن نیست که کسی بتواند چنین فیلمی را تهیه کند. باید منتظر ماند تا نتیجه آزمایش چنین موردی را بر روی فناوری امنیتی تشخیص چشمک سامسونگ ببینیم و بعد قضاوت کنیم.

بهر حال گذشته از مشکلاتی که فناوری اولیه تشخیص چهره در شناسایی تصاویر صاحب گوشی با موهای کوتاه شده و یا با عینک داشت انتظار می‌رود مهمترین بخش امنیت یک تلفن همراه هوشمند جدی‌تر گرفته شود.

به نظر می‌رسد با انحصاری شدن فناوری‌هایی همچون تشخیص چهره و اسلاید تو آنلاک توسط شرکت آیفون، دردسرهای شرکت‌هایی همچون سامسونگ تازه آغاز شده است.بر چسب: , ,
تشخیص-چشمک-برای-باز-شدن-قفل-تلفن-همراه تشخیص-چشمک-برای-باز-شدن-قفل-تلفن-همراه تشخیص-چشمک-برای-باز-شدن-قفل-تلفن-همراه تشخیص-چشمک-برای-باز-شدن-قفل-تلفن-همراه تشخیص-چشمک-برای-باز-شدن-قفل-تلفن-همراه امتیاز : 625 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |