دنیای فناوری و کامپیوتر- پسوردها

تاریخ: شنبه 27 اسفند 1390 ساعت: 08:02 بازدید: 149 نویسنده: احمدی

 

Password1 محبوب‌ترین رمز عبور شرکت‌های تجاری

 

 

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، قبل از هر چیز مطمئن شوید که نه خودتان و نه کارمندان شرکت‌تان، رمز عبور ساده‌ای نظیر Password1 را به‌عنوان گذواژه اصلی خود انتخاب نکرده باشید چرا که به‌تازگی external link طبق ادعای شرکت امنیتی Trustwave، بخش بزرگی از کارمندان سازمان‌ها و شرکت‌ها، بنا به دلایل مختلف از این رمز عبور محبوب استفاده می‌نمایند.

Password1-dailymail.jpg

بیش از ۵ درصد از کاربران کامپیوتر، این رمز عبور را به‌دلیل داشتن حروف بزرگ، عدد و تعداد کاراکتر کافی جهت مصرف در برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف انتخاب کرده‌اند. هر چند که ممکن است انتخاب این رمز عبور در مقایسه با محبوب‌ترین رمز عبور دنیا، یعنی password امنیت بیشتری داشته باشد، اما مطمئنا بازنگری بیشتری را از سوی افراد جهت انتخاب واژه‌ها و عبارات امن‌تر برای این موضوع می‌طلبد.

از طرفی، یکی از مشکلات دنیای مدرن امروزی در کشورهای جهان اول، بحث تعدد رمزهای عبور و به‌یاد سپاری آن‌هاست؛ موضوعی که اغلب افراد سعی می‌کنند با پایین آوردن امنیت خود و انتخاب رمزهای عبور یکسان برای سایت‌ها و سیستم‌های مختلف، همواره آن‌ها را به یاد بسپارند.

آیا شما هم رمزهای عبوری زیادی را باید به‌خاطر بسپارید؟ به‌نظر شما می‌توان با توجه به فرضیه بالا، رمزهای عبوری به این شکل را برای کابردهای کلی انتخاب نمود؟


 بر چسب: ,
پسوردها پسوردها پسوردها پسوردها پسوردها امتیاز : 926 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |