دنیای فناوری و کامپیوتر- هک کروم

تاریخ: پنجشنبه 11 اسفند 1390 ساعت: 10:37 بازدید: 134 نویسنده: احمدی

 

یک میلیون دلار جایزه برای هکرهای کروم

گوگل اعلام کرده بود در جریان مسابقه PWN2OWN که هر سال در کنفرانس CanSecWest برگزار می‌شود تا سقف ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار به هکرهایی که بتوانند مرورگر کروم را هک کنند جایزه می‌دهد. جوایز ارزشمند این مسابقه در ۶ سال گذشته به کسانی اهدا شده است که موفق شده‌اند کنترل کامپیوتر‌ها را با هک کردن مرورگرها و دیگر ابزار اینترنتی از راه دور به دست گیرند.

کروم را هک کنید

در مسابقه سال گذشته IE و Safari هر دو هک شدند اما کسی برای هک کردن کروم اقدامی انجام نداد. این درحالی است که علاوه بر ۱۵۰۰۰ دلار جایزه برگزار کننده٬ گوگل جایزه‌ای به ارزش ۲۰۰۰۰ دلار برای برنده در نظر گرفته بود. 

مرورگر کروم تنها مرورگری است که تا به حال هک نشده است و مهم‌ترین دلیلی که باعث این امر شده دشواری‌های عبور از سامانه امنیتی گوگل است. 

اعضاء تیم امنیتی گوگل معتقد هستند که علاقه نداشتن هکرها برای هک کردن کروم باعث می‌شود آنها نتوانند کروم را ارتقاء دهند. به همین دلیل تصمیم گرفته‌اند برای تحریک هکرها٬ تا سقف ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار جایزه به کسانی که بتوانند کروم را هک کنند جایزه دهند. 

اما با تغییر قوانین مسابقه٬ گوگل پیشنهاد خود را پس‌گرفت. با استناد به قوانین جدید لزومی ندارد هکرها توضیحی در مورد روش هک کردن بدهند و بدین ترتیب گوگل نمی‌تواند از رخنه‌های امنیتی موجود در کروم مطلع شود.  گوگل تصمیم دارد مسابقه‌ای اختصاصی را با همین جوایز برای هک کردن کروم برگزار کند و لازم به توضیح نیست که هکرها در این مسابقه باید روش مورد استفاده خود برای هک کردن کروم را توضیح دهند. 

 

 بر چسب: ,
هک-کروم هک-کروم هک-کروم هک-کروم هک-کروم امتیاز : 482 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |